Jak połączyć treningi ze szkołą?

02-09-2019, 10:53 Porady dla dziecka i rodzica

Wystartował nowy rok szkolny! Pojawia się pytanie, jak połączyć grę na boisku, z nauką? W końcu za Tobą pełne wrażeń wakacje, podczas których nie myślałeś o szkole. Nie martw się! Akademia Piłkarska Stal Gorzów pomoże Ci specjalnie dobranymi poradami, jak połączyć codzienne obowiązki z piłką nożną.

Zapisz się na zapoznawcze treningi i odbierz piłkę!

Aby odpowiednio połączyć ze sobą treningi z chodzeniem do szkoły i nauką, pierwszym krokiem będzie skonstruowanie planu dnia. Zdrowe nawyki wymagają regularności oraz wcześniejszego rozpisania konkretnych zadań. Tylko wtedy będziesz świadomy tego, ile czasu jesteś w stanie poświęcić. Z mądrze ułożonym grafikiem nie będziesz dłużej marnował czasu na przeglądanie stron internetowych czy inne odruchowe czynności, które mają pogonić nudę. Bardzo dobrym pomysłem jest pobranie aplikacji na telefon, poprzez którą uda Ci się utrzymać Twój dzień w ryzach. Aplikacja pokaże Ci w jasny sposób, która godzina to czas na naukę, a która na trening i inne przyjemności.

Dezorganizacja ma często swoje źródło w niewyspaniu. Przyczyną takiego problemu jest deprawacja snu. Nawyk regularnego chodzenia spać o tej samej godzinie będzie bardzo korzystne do obniżenia poziomu stresu w Twoim organizmie. Poziom regeneracji będzie wyższy. Mało osób zdaje sobie sprawę, że to właśnie w nocy nasz organizm uzupełnia glikogen i wszystkie potrzebne elementy budulcowe naszego organizmu. Tutaj również z pomocą przychodzi aplikacja na telefon, która będzie zapisywała regularność Twojego snu.

Ostatnim, ale równie ważnym czynnikiem, jest czas spędzany z Twoimi przyjaciółmi. Czasem nauka po ciężkim treningu nas przytłacza, podobnie jest ze sportem po godzinach odrabiania zadań domowych. Wtedy potrzebujemy dodatkowego bodźca, płynącego od naszych kolegów i koleżanek. Wspólna nauka i treningi na pewno wzmocnią waszą relację i pozwolą na jeszcze lepsze wyniki. Każdy potrzebuje swojego kompana!

Mamy nadzieję, że przedstawiliśmy wam cenne porady jak polepszyć waszą organizację czasu. Nowy rok szkolny nie będzie żadnym wyzwaniem jeśli się do nich zastosujecie. Zapraszamy was na treningi do naszej Akademii.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group